Коломийський медичний фаховий коледж імені Івана Франка

Про коледж

Коломийський медичний коледж ім. Івана Франака

Коломийський медичний коледж був створений, як школа медичних сестер, наказом Станіславського обласного відділу охорони здоров’я від 27.08.1947 р. за №612-К, як осередок освіти та фахової підготовки медичних кадрів середньої ланки для Коломийського та сусідніх з ним районів. Очевидці свідчили: був брак викладачів, молодь не дуже охоче записувалась на навчання.

Викладачі разом із технічним персоналом доводили до ладу кабінети, що були виділені в міській ратуші, де перебував під час увязнення Іван Франко. Першими учнями (студентами) медичної школи стали 68 осіб, до викладацької роботи було залучено 12 лікарів міста. Міськздороввідділ своїм наказом визначив практичні бази для проходження навчальної практики учням школи медсестер. Першим директором школи медичних сестер було призначено Трофімова
Миколу Олексійовича. Час спливав, навчальний заклад набирався досвіду, розширюючи навчально-методичну та матеріальну бази, що вилилося новим станом в історії закладу, його, 30 липня 1954 року реорганізовано в Коломийське медичне училище з відкриттям фельдшерського та акушерського відділень.

Не менш знаменним був і 1956 рік і для української культури у 100-річний ювілей з дня народження Каменяра училищу присвоїли ім’я Івана Франка.

У 1973 році до медичного училища на правах відділення приєднано фармацевтичне училище м. Коломиї. 

У 1990 році навчальний заклад був переведений в історичне приміщення (Коломийський повітовий суд), де більше 100 років тому у пустих коридорах лунали стомлені кроки ув’язненого молодого поета.

За рішенням 17-ої сесії Івано-Франківської обласної ради від 14.07.2005 року №613-17/2005 Коломийське медучилище перейменовано в Коломийський медичний коледж ім. І. Франка.

За час свого існування Коломийський медичний коледж імені Івана Франка випустив понад 18 тисяч медичних сестер, фельдшерів, акушерів і фармацевтів. Сьогодні державний медичний заклад освіти готує спеціалістів за двома спеціальностями: медсестринство (спеціалізації лікувальна справа (фельдшер), сестринська справа (медсестра), акушерська справа (акушерка) та фармація (спеціалізація фармація (фармацевт). Невід’ємною частиною підготовки майбутніх фахівців є вдосконалення практичного навчання студентів. На базі Коломийської центральної районної лікарні, дитячої районної лікарні, онко-диспансеру, тубдиспансеру, пологового об’єднання, інфекційної лікарні, шкірно-венерологічного диспансеру облаштовано 21 навчальну кімнату. Плідно працюють предметні і клінічні гуртки, низка науково-пошукових товариств та гуртки художньої самодіяльності. Для забезпечення освітнього процесу в коледжі використовується 80 комп’ютерів, які об’єднані в локальну мережу з правом доступу у світову мережу Internet, а також розроблена комп’ютерна програма тестування з дисциплін для підготовки до ліцензійного іспиту «Крок М», бібліотека із фондом 43 600 підручників.

Гордістю коледжу є відомі випускники: професор Франківського Національного медичного університету Іван Мазепа: доктор біологічних наук Зіновій Скрипник; професор Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького Михайло Негрич; доктор медичних наук, професор Булик Роман Євгенович; доцент Мінського медичного інституту Микола Бовтюк; доктор наук з державного управління, професор Національної академії державного управління при Президентові, полковник Української військово-медичної академії Ярослав Радиш.

Викладацький склад навчального закладу володіє глибокими знаннями, високою професійною майстерністю. У коледжі працює 8 викладачів-методистів,  36 викладачів, які мають вищу педагогічну категорію, 6 викладачів першої категорії, 6 викладачів другої категорії. Кожен намагається використовувати нові форми й методи роботи зі студентами, сприяти розвитку індивідуальних можливостей підростаючого покоління. Якісно новими формами організації освітнього процесу в коледжі є різноманітні лекції, семінари, диспути, конкурси.

Щорічно в коледжі проводиться студентська конференція дослідників і пошуковців, приурочена до Дня науки. Студенти коледжу беруть активну участь в Обласному соціальному проекті «Молодь за здоровий спосіб життя» із 1998 року, у всеукраїнському фаховому конкурсі
майстерності «Панацея». Коледж живе активним громадським життям, з 1994 року працює студентське товариство «Молода Просвіта», з 1997 року літературна студія .

    До 140-річчя від дня народження Івана Франка було створено кімнату-музей «Франкова Коломия».

    На приміщенні нашого коледжу (ріг вулиць Івана Франка і Михайла Павлика) за кошти та сприянні адміністрації та викладацького складу було встановлено в єдиному комплексі горельєф Івана Франка та дві пам’ятні дошки з текстами.

    За високий рівень освітньо-професійної діяльності у підготовці молодших фахівців для галузі охорони здоров’я Коломийський медичний коледж імені І. Франка нагороджено Дипломом загальнонаціонального конкурсу «Вища проба».

     Належний рівень підготовки студентів коледжу підтверджується виконанням ліцензійних іспитів ”Крок М” випускниками спеціальностей “Лікувальна справа”, ”Сестринська справа”, ”Акушерська справа”, олімпіадах, спартакіадах, конкурсах художньої самодіяльності та студентської творчості, перемогою у І Міжнародному мовно-літературному конкурсім учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка та Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика. У коледжі визначена чітка система студентського самоврядування, діє студентська рада та студпрофком, члени якої організовують виховні заходи, беруть активну участь у щорічних благодійних акціях та проектах, а також в акції Всеукраїнського благодійного фонду “Серце до серця”. У коледжі діє волонтерська група “Турбота” з надання допомоги людям похилого віку. Студенти коледжу щорічно беруть участь в акції, приуроченій Всесвітньому дню здоров’я та заходах, які проводить місто та район.

     Коломийський медичний коледж імені І. Франка впевнено крокує третім тисячоліттям, належно виконуючи своє основне завдання — підготовку медичних фахівців, які здатні творчо мислити, завжди відгукнутися на людський біль, перебувати в наукових пошуках, зробити свій внесок у розвиток медицини. Випускники, покидаючи рідні стіни альма-матері, ідуть горді у життєвий світ із відчуттям власної приналежності до нації українців, нації, що народила генія світової величі – Каменяра, Івана Франка.